Conducea cu 238 km/h pe Autostrada Bucureşti – Braşov. Amenda i-a tăiat cheful de condus: 2.900 lei!

Sâmbătă, poliţiştii Biroului de Poliţie Autostrada A3 Bucureşti – Braşov au depistat un bărbat, de 42 de ani, din Bucureşti, care conducea cu viteză excesivă. Conducătorul auto a fost înregistrat de aparatul radar în timp ce mergea pe autostrada A3, sensul Bucureşti – Braşov, cu viteza de 238 km/h.

Acesta a fost sancţionat contravenţional cu amendă de 2.900 de lei, iar, ca măsură complementară, poliţiştii i-au reţinut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru 90 de zile. 

Citeste și:  Despre fotografia contemporană cu artista Aurora Király, în două evenimente speciale la Muzeul de Artă Brașov

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.