S-a înregistrat al 13-lea deces provocat de coronavirus în România

În această dimineață a fost înregistrat cel de-al 13 lea deces al unei persoane infectate cu noul coronavirus.

Este vorba despre o femeie din județul Caras-Severin în vârstă de 72 de ani tranferată în seara zilei de 24/03/2020 la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase Timișoara, de la Spitalul Județean de Urgență Reșița, secția ATI, unde se afla din data de 21/03/2020

Pacienta nu avea istoric de călătorie și nici nu a fost identificat un contact pozitiv.

Citeste și:  Campania națională „APA NU IARTĂ! AI GRIJĂ!” avertizează asupra riscului de înec în sezonul estival

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.