Polițiștii brașoveni campioni la fotbal

În perioada 02 – 03  aprilie 2022, echipa de fotbal a Inspectoratului de Poliție Județean Brașov a participat la Turneul de Minifotbal “Cupa Jandarmeriei Burebista”, organizat cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române.

Activitățile s-au desfășurat într-un sistem din 3 grupe din care au făcut parte 12 echipe, formate din reprezentanți ai mai multor instituții din județul Brașov.

Astfel, în urma a 6 meciuri jucate, animate de pasiune și sportivitate, cei mai buni s-au dovedit a fi polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Brașov, care au obținut locul I.

Învingătorii au fost premiați cu medalii, fiindu-le oferită cupa campionilor, care evocă dorința de a câștiga, precum și perseverența în munca depusă în vederea obținerii victoriei.

Citeste și:  Fly Lili a cucerit cerul Brașovului! Primul zbor de încercare a fost un succes