LIGA CAMPIONILOR, SFERTURI DE FINALĂ: Atletico n-a rezistat în faţa lui Manchester City, iar Liverpool e la un pas de semifinale

Liverpool a obţinut o victorie importantă în faţa celor de la Benfica, scor 3-1, şi este mare favorită la calificarea în semifinalele Champions League, mai ales că returul se va disputa miercurea viitorare, în Anglia. Duelul a fost transmis în direct pe postul Look Sport.

Konate (17), Mane (34) şi Diaz (87) au punctat pentru „cormorani”, în timp ce unicul gol al portughezilor a venit în minutul 49 și a fost semnat de Nunez.

În celalaltă partidă, Manchester City s-a impus cu greu în faţa lui Atletico Madrid, pe teren propriu, scor 1-0. Golul englezilor a venit destul de târziu, în minutul 70. De Bruyne a punctat din pasa senzaţională a lui Phil Foden.

Citeste și:  Muzeul Sportului și Turismului Montan, deschis și astăzi, până la ora 20:00

Returul se va disputa miercurea viitoare la Madrid.