![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/429686358_18272748688201601_5771771626381150940_n-e1709798937230.jpg)
Duminică, de la ora 11.00, Asociația Amicus te invită la un eveniment plin de emoție și solidaritate: crosul caritabil „Alerg pentru mama”. Alătură-te cauzei și contribuie la strângerea de fonduri pentru a sprijini victimele violenței domestice!
Evenimentul va avea loc în Parcul Nicolae Titulescu și va fi o ocazie perfectă pentru a petrece o zi activă în natură, alături de familie și prieteni.
Fiecare are libertatea de a alege traseul care i se potrivește cel mai mult, 500 de metri traseul pentru copii, 2,5 kilometri, 5 kilometri sau 10+ kilometri, traseele pentru adulți. În semn de apreciere, cei prezenți vor fi răsplătiți cu un număr de concurs, o diplomă de participare și o medalie.
Participă la cros și fă o diferență reală în viața celor care au nevoie de ajutor! Înscrierile se pot face online pe site-ul Asociației Amicus sau la fața locului, în ziua evenimentului.
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/429686358_18272748688201601_5771771626381150940_n-side.jpg)