Brașovenii Mihaela Hogaș și Mex Nedelea au concurat la Cupa Mondială de la Calgary

Sportivii brașoveni Mihaela Hogaș și Mex Nedelea au concurat în acest weekend la Cupa Mondială de la Calgary – Canada.

Pe lângă participarea în probele individuale, ei au făcut echipă într-o nouă probă, cea de Mixed Gender Relay, și s-au clasat pe locul 10. Proba este una dintre cele mai dinamice și atractive din patinajul viteză.

„Este o probă spectaculoasă, în care sincronizarea și experiența sunt cruciale. Participarea de la Calgary ne arată că suntem pe drumul cel bun și că avem loc de progres. Rămânem motivați și ne dorim să revenim în viitor în această probă cu rezultate tot mai bune”, a transmis Bogdan Stănescu, antrenorul sportivilor.

Citeste și:  Trei bărbați, arestați preventiv după un jaf într-o sală de jocuri din Brașov | VIDEO

În probele individuale, sportivii noștri au obținut timpi buni, ceea ce le dă speranțe că pot atinge performanțe excelente la următoarele competiții.

Cosmin “Mex” Nedelea

  • 1000 m – 1:11.10

Mihaela Hogaș

  • 1000 m – 1:17.20
  • 500 m – 39.29
  • 500 m – 39.00

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.