Elevii meșotiști în vizită la Berlin. O săptămână de experiențe culturale și educative

În perioada 24–30 august, un grup de 37 de elevi meșotiști trăiește o experiență de neuitat în capitala Germaniei. Programul vizitei cuprinde tururi ghidate prin muzee, workshopuri, dar și plimbări pe celebrele bulevarde „Unter den Linden” și „Friedrichstrasse”.

Tinerii descoperă repere emblematice ale Berlinului, precum Turnul de televiziune și Poarta Brandenburg, dar și cartiere unde multiculturalitatea își lasă amprenta asupra atmosferei orașului.

Călătoria este completată de experiențe culinare și de interacțiunea directă cu localnicii, toate acestea alcătuind un mozaic de impresii care, cu siguranță, le va rămâne elevilor întipărit în memorie pentru mult timp.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.