JO 2024: Lăcrămioara Perijoc a ratat șansa de a avansa în sferturile de finală

Lăcrămioara Perijoc a ratat șansa de a avansa în sferturile de finală la Jocurile Olimpice de la Paris.

Lăcrămioara a fost eliminată de Enkhjargal Munguntsetseg din Mongolia, cu scorul de 4-1, și părăsește competiția în 16-imi.

Înțelegem pe deplin dezamăgirea Lăcrămioarei, pentru că știm cât de mult își dorea o medalie olimpică și cât de mult a muncit pentru visul ei.

În prima repriză, 3 dintre cei 5 arbitri judecători au considerat-o câștigătoare. După gong, 4 i-au dat repriza adversarei din Mongolia. O decizie cu care Lacramioara nu este împăcată. Este însă împăcată cu faptul că și-a făcut datoria și a putut reprezenta România la Jocurile Olimpice. Aceasta este noblețea unui adevărat campion.

Citeste și:  FLY LILI oferă reduceri de 20% pentru toate zborurile cu plecare din Brașov