Medalie asigurată pentru România la para tenis de masă prin Camelia Ciripan

Victorie extraordinară și medalie asigurată pentru Camelia Ciripan în sferturile de finală la Jocurile Paralimpice de la Paris!

Camelia Ciripan reușește o performanță impresionantă în sferturile de finală la tenis de masă simplu feminin, învingând-o pe Felicity Pickard din Marea Britanie cu scorul de 3-2 la seturi!

După un meci intens, plin de răsturnări de situație și schimburi spectaculoase, Camelia a dovedit că este o învingătoare.

Seturile au fost o adevărată demonstrație de perseverență și determinare:

• 6-11
  • 8-11
  • 12-10
  • 11-8
  • 11-8

Cu un total de 48 de puncte câștigate, la egalitate cu adversara sa, Camelia a avut o revenire spectaculoasă, demonstrând un psihic incredibil, de adevărată campioană.

Citeste și:  Forma de organizare a concursului de rezidențiat va rămâne nemodificată

Camelia Ioana Roxana Ciripan este antrenată de Ioana Răducanu și Alex Gheorghe. Ea o va înfrunta în semifinale pe sportiva din Ucraina Marina Litovcenko.