![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/05/441284411_760019189642316_6464994975530024642_n-e1715242869639.jpg)
Pompierii brașoveni au demonstrat încă o dată sâmbătă că meseria lor nu se rezumă doar la stingerea incendiilor. Salvatorii de la Punctul de Lucru Coresi au intervenit pentru a salva un pui de vulpe care căzuse într-un canal cu o adâncime de aproximativ 3 metri.
Micul animal, probabil atras de curiozitate, a rătăcit drumul și a căzut în canal, rămânând blocat. Echipajul sosit la fața locului a acționat rapid și cu grijă pentru a extrage puiul de vulpe din canal.
Operațiunea a decurs fără probleme, iar animalul nu a suferit nicio rană.