![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/s-principal.jpeg)
Spadasinii brașoveni, antrenați de Mladin Sorin, au participat în acest weekend la cel mai mare Turneu Internațional ,,Challenge Wratislavia”. Turneul dedicat sportivilor U11, U13 și U15 numit și Mondiale Copiilor s-a desfășurat în localitatea Wroclaw Polonia, sala Orbita. În total, la această competiție au participat 2.314 sportivi din 39 de țări.
Pentru spadasinii brașoveni de la ACS Kids Tâmpa a fost cea de-a doua participare consecutivă. Spre deosebire de anul trecut când ACS Kids Tâmpa a fost reprezentat doar de 4 sportivi, anul acesta numărul s-a dublat, ajungând la 8, și anume: Marinescu Ilinca , Mladin Horia, Barliga Thea, Man Albert, Stoica Andrei, Morariu Răzvan, Mihai Ilarian și Mihai Medeea.
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/s1-1-1200x552.jpeg)
„Sunt mulțumit că am reușit să participăm la această mare provocare, unde am obținut un frumos loc 7 cu Mihai Ilarian. Cu ceilalți sportivi am trecut de grupe reușind să trecem de mai multe eliminări clasându-ne în prima treime a clasamentului. Suntem în direcția bună a lucrurilor, așteptăm cu nerăbdare următoarea provocare!”, a declarat antrenorul Mladin Sorin, la finalul competiției.
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/s5-289x628.jpeg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/s-princ-290x628.jpeg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/s7-289x628.jpeg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/s2-1200x552.jpeg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/s3-1200x555.jpeg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/s4-1200x555.jpeg)