Traficul rutier este blocat pe DN1, în zona localității Codlea, în urma unui accident rutier

La acest moment, traficul rutier este blocat pe DN1, în zona localității Codlea, ieșire către municipiul Sibiu, ca urmare a producerii unui accident rutier.

În eveniment au fost implicate două autovehicule, iar în urma impactului un autovehicul s-a răsturnat și unei persoane i se acordă sprijin medical.

Pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs accidentul, la fața locului intervin echipaje ale Poliției Rutiere și Serviciului Criminalistic.

Poliția recomandă conducătorilor auto să manifeste prudență și să adapteze viteza la condițiile de trafic; și să respecte indicațiile polițiștilor prezenți în zonă pentru a utiliza varianta alternativă de deplasare.

Circulația în zonă va fi reluată după finalizarea cercetărilor la fața locului și îndepărtarea vehiculelor avariate de pe carosabil.

Citeste și:  Afacere „profitabilă”: vindea țigări de 2.800 de lei și a câștigat… amendă de 20.000 de lei

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.