„Vara, într-o joi” – Dezbatere dedicată revistei literare LIBRIS

Joi, 4 septembrie, de la ora 19:00, la Banca de Cultură Apollonia, brașovenii sunt invitați la o nouă întâlnire din seria „Vara, într-o joi”, de această dată cu o temă specială: bilanțul revistei literare LIBRIS, publicația Uniunii Scriitorilor din România – Filiala Brașov.

Evenimentul aduce laolaltă nume importante din lumea culturală: Adrian Lesenciuc, Irinel Merlușcă, Virgil Oniță și Laurențiu Ciprian Tudor, care vor analiza și dezbate conținutul editorial al revistei și rolul său în peisajul literar contemporan.

O seară dedicată literaturii, dialogului și reflecției, în care cititorii și iubitorii de cultură sunt invitați să descopere perspective noi și să participe la discuții cu scriitorii și editorii revistei.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.