
Înainte de prima probă a Evaluării Naționale, un mesaj de susținere a fost transmis elevilor, subliniind importanța încrederii în sine și a sprijinului emoțional în perioada examenelor.
„Ai încredere în tine!”, a fost mesajul transmis tinerilor, în contextul emoțiilor firești care însoțesc un astfel de moment important din parcursul educațional.
Accentul a fost pus pe nevoia ca fiecare copil să se simtă susținut, înțeles și încurajat, dincolo de presiunea rezultatelor.
Totodată, a fost transmis un apel către părinți și comunitate privind importanța sprijinului emoțional: „Niciun examen nu merită un copil pierdut. Cea mai mare notă pentru copilul tău este să știe că ești alături de el!”


