Încă trei medalii aduse la Gruparea de Jandarmi Mobilă ,,Burebista” Brașov


Dacă în urmă cu o lună de zile a luat medalia de aur în cadrul ,,Campionatului Național în aer liber Masters”, plutonierul adjutant șef Nicolae Brânzoi, din cadrul Grupării de Jandarmi Mobile ,, Burebista” a câștigat nu mai puțin de 3 medalii la cel de-al 31-lea ,,Campionat al Veteranilor Balcani” în Thessaloniki, Grecia. Evenimentul s-a desfășurat în perioada 23-25 septembrie.

Plutonierul adjutant șef Nicolae Brânzoi a câștigat:

-medalia de aur la 100 de metri;

-medalia de argint la 200 de metri;

-medalia de aur la proba ștafetă.

În cei 10 ani de când practică sportul de performanță, Nae Brânzoi a fost de peste 40 de ori medaliat la turnee naționale, balcanice și internaționale.

Citeste și:  Dublu titlu național pentru CSM Corona Brașov! Campioane la individual și la echipe la Floretă U13

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.