Marco Popescu, încă două meciuri pentru naționala României Under 16

Marco Popescu a fost convocat, din nou, pentru un stagiu de pregătire al echipei naționale de Under 16. Juniorul de la FC Braşov a evoluat în ambele partide pe care România Under 16 le-a disputat contra reprezentativei similare a Ciprului.
În prima partidă, încheiată cu victoria micilor tricolori, scor 3-0, Marco Popescu a fost titular, şi a fost înlocuit în minutul 59. În cel de-al doilea meci, încheiat la egalitate, scor 1-1, Marco a intrat la pauză şi a evoluat până la finalul partidei.
Meciurile formației conduse de Nicolae Grigore, şi el fost stegar, au avut loc la Centrul Național de Fotbal de la Buftea.
Marco Popescu evoluează pe postul de atacant lateral şi a apucat să debuteze pentru echipa de seniori a FC Braşov chiar în ultimul meci pe care formația l-a avut programat, în Cupa României, contra celor de la Odorheiu Secuiesc. Mai mult, tânărul stegar a fost chiar căpitanul echipei în acea confruntare.

Citeste și:  Sportivi din 15 ţări, la Râşnov, în weekend, la Cupa Mondială de vară la sărituri cu schiurile