![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2020/10/accident.jpeg)
Accident cu o victimă în urmă cu puțin timp, pe DN 1, la ieșirea din Vlădeni spre Perșani. O persoană se află în stare gravă după ce autoutilitara în care se afla a fost implicată într-un accident rutier.
Mașina a părăsit carosabilul și s-a răsturnat pe partea dreaptă a drumului.
Se pare că victima a rămas încarcerată în cabina mașinii. La fața locului pompierii ISU Brașov au trimis o autospecială cu apă și spumă, un echipaj de descarcerare și o autospecială SMURD.
UPDATE
„Un bărbat, în vârstă de 30 ani, care conducea o autoutilitară pe DN1, la km 203+200 m (zona Dealu Perșani) a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat.
A rezultat o victimă, conștientă, respectiv conducătorul auto, care a fost transportată la spital pentru investigații medicale.
La testarea conducătorului auto din punct de vedere al prezenței alcoolului în aerul expirat rezultatul a fost 0.
Polițiștii efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările producerii accidentului rutier”, se arată în comunicatul IPJ Brașov.
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2020/10/accident-1.jpeg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2020/10/accident-1-1.jpeg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2020/10/accident-2.jpeg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2020/10/accident-3.jpeg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2020/10/accident-4.jpeg)