Ania Caill, în Cupa Mondială, la Cortina d’Ampezzo (Italia)

Pe 22 și 23 ianuarie, la Cortina d’Ampezzo (Italia) s-a desfășurat o nouă cursă în Cupa Mondială la feminin, în probele de viteză: coborâre și Super-G.

Ania Caill, sportiva Coronei Brașov, a luat startul în ambele probe.

La coborâre, Ania s-a clasat, ca și la Zauchensee, pe locul 43, dar la o diferență de doar +2.48 secunde de câștigătoarea probei, italianca Sofia Goggia. Locul 2 a fost ocupat de austriaca Ramona Siebenhofer și de Ester Ledeka (Cehia).

În proba de Super-G, 22 de sportive nu au reușit să încheie proba, printre ele aflându-se și Ania Caill, dar și câștigătoarea probei de coborâre, Sofia Goggia. Traseul deosebit de dificil a fost parcurs doar de 35 de sportive.

Citeste și:  Raliul Harghitei powered by Toyota deschide sezonul național de raliuri pentru al doilea an consecutiv