Austria – Franța 1-1. „Cocoșii”, salvați în final de geniul lui Mbappe

Austria – Franţa, cel mai interesant meci al serii din Nations League, a fost transmis în direct de către Prima Sport 1, de la 21:45. Campioana mondială s-a văzut condusă încă din minutul 37, în urma golului lui Weimann, dar a fost salvată pe final, în minutul 83, printr-o execuţie personală de excepţie a lui Mbappe. S-a terminat 1-1.

Franţa avea doar un punct după primele două etape, în timp ce Austria avea şi are deja o victorie. Celălalt meci al grupei, Danemarca – Croaţia, a fost transmis în direct de către postul Prima Sport 2. Croaţia s-a impus la limită, scor 1-0, în urma golului lui Pasalic din minutul 70.

Citeste și:  Raliul Harghitei powered by Toyota deschide sezonul național de raliuri pentru al doilea an consecutiv

Pe Prima Sport 3 a fost duelul dintre Albania şi Israel. Oaspeţii s-au impus cu 2-1, după ce au fost conduşi.