Campionatul Mondial de Fotbal 2022 va avea loc pentru prima dată iarna! Vezi programul, AICI!

Cupa Mondială de fotbal din Qatar va debuta cu meciul dintre echipa ţării gazdă şi Ecuador, duminică, de la ora 18:00 (ora României), pe Stadionul Al Bayt, în cadrul Grupei A.

Turneul final se va desfăşura în perioada 20 noiembrie-18 decembrie şi se va încheia cu finala, care va fi găzduită de Lusail Stadium.

Programul meciurilor, în ordine cronologică (ora României):
FAZA GRUPELOR
Duminică 20 noiembrie
Qatar – Ecuador (Al Bayt Stadium – Al Khor, 18:00), Grupa A

Luni 21 noiembrie
Anglia – Iran (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 15:00), Grupa B
Senegal – Olanda (Al Thumama Stadium – Doha, 18:00), Grupa A
SUA – Ţara Galilor (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa B

Marţi 22 noiembrie
Argentina – Arabia Saudită (Lusail Stadium – Al Daayen, 12:00), Grupa C
Danemarca – Tunisia (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa D
Mexic – Polonia (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa C
Franţa – Australia (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 21:00), Grupa D

Miercuri 23 noiembrie
Maroc – Croaţia (Al Bayt Stadium – Al Khor, 12:00), Grupa F
Germania – Japonia (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 15:00), Grupa E
Spania – Costa Rica (Al Thumama Stadium – Doha, 18:00), Grupa E
Belgia – Canada (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa F

Joi 24 noiembrie
Elveţia – Camerun (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 12:00), Grupa G
Uruguay – Coreea de Sud (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa H
Portugalia – Ghana (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa H
Brazilia – Serbia (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa G

Citeste și:  Țigări în valoare de 1,5 milioane euro confiscate de polițiștii de frontieră

Vineri 25 noiembrie
Ţara Galilor – Iran (Ahmad Bin Ali Stadium- Ar-Rayyan, 12:00), Grupa B
Qatar – Senegal (Al Thumama Stadium – Doha, 15:00), Grupa A
Olanda – Ecuador (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 18:00), Grupa A
Anglia – SUA (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00), Grupa B

Sâmbătă 26 noiembrie
Tunisia – Australia (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 12:00), Grupa D
Polonia – Arabia Saudită (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa C
Franţa – Danemarca (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa D
Argentina – Mexic (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa C

Duminică 27 noiembrie
Japonia – Costa Rica (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 12:00), Grupa E
Belgia – Maroc (Al Thumama Stadium – Doha, 15:00), Grupa F
Croaţia – Canada (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 18:00), Grupa F
Spania – Germania (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00), Grupa E

Luni 28 noiembrie
Camerun – Serbia (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 12:00), Grupa G
Coreea de Sud – Ghana (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa H
Brazilia – Elveţia (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa G
Portugalia – Uruguay (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa H

Citeste și:  "Get’s Bet" pe pieptul braşovenilor!

Marţi 29 noiembrie
Olanda – Qatar (Al Bayt Stadium – Al Khor, 17:00), Grupa A
Ecuador – Senegal (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 17:00), Grupa A
Ţara Galilor – Anglia (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa B
Iran – SUA (Al Thumama Stadium – Doha, 21:00), Grupa B

Miercuri 30 noiembrie
Australia – Danemarca (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 17:00)
Tunisia – Franţa (Education City Stadium – Doha, 17:00)
Polonia – Argentina (Stadium 974 – Doha, 21:00), Grupa C
Arabia Saudită – Mexic (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa C

Joi 1 decembrie
Croaţia – Belgia (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 17:00), Grupa F
Canada – Maroc (Al Thumama Stadium – Doha, 17:00), Grupa F
Japonia – Spania (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa E
Costa Rica – Germania (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00), Grupa E

Vineri 2 decembrie
Ghana – Uruguay (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 17:00), Grupa H
Coreea de Sud – Portugalia (Education City Stadium – Doha, 17:00), Grupa H
Serbia – Elveţia (Stadium 974 – Doha, 21:00), Grupa G
Camerun – Brazilia (Lusail Stadium- Al Daayen, 21:00), Grupa G

OPTIMILE DE FINALĂ
Sâmbătă 3 decembrie
Meciul 49: A1 – B2 (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 17:00)
Meciul 50: C1 – D2 (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00)

Duminică 4 decembrie
Meciul 52: D1 – C2 (Al Thumama Stadium – Doha, 17:00)
Meciul 51: B1 – A2 (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00)

Citeste și:  Peste 9.000 de cetăţeni ucraineni au intrat sâmbătă în România

Luni 5 decembrie
Meciul 53: E1 – F2 (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 17:00)
Meciul 54: G1 – H2 (Stadium 974 – Doha, 21:00)

Marţi 6 decembrie
Meciul 55: F1 – E2 (Education City Stadium – Doha, 17:00)
Meciul 56: H1 – G2 (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00)

SFERTURILE DE FINALĂ
Vineri 9 decembrie
Meciul 58: câştigătoarea meciului 53 – câştigătoarea meciului 54 (Education City Stadium – Doha, 17:00)
Meciul 57: câştigătoarea meciului 49 – câştigătoarea meciului 50 (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00)

Sâmbătă 10 decembrie
Meciul 60: câştigătoarea meciului 55 – câştigătoarea meciului 56 (Al Thumama Stadium – Doha, 17:00)
Meciul 59: câştigătoarea meciului 51 – câştigătoarea meciului 52 (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00)

SEMIFINALE
Marţi 13 decembrie
Meciul 61: câştigătoarea meciului 57 – câştigătoarea meciului 58 (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00)
Miercuri 14 decembrie
Meciul 62: câştigătoarea meciului 59 – câştigătoarea meciului 60 (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00)

FINALA MICĂ
Sâmbătă 17 decembrie
Meciul 63: învinsă meci 61 – învinsă meci 62 (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 17:00)

FINALA
Duminică 18 decembrie
Meciul 64: câştigătoarea meciului 61 – câştigătoarea meciului 62 (Lusail Stadium – Al Daayen, 17:00).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.