Corona Brașov, eliminată din Liga Erste

Vineri, 6 martie, Corona Brașov a pierdut meciul 7 al seriei sfertului de finală împotriva echipei ACSH Gheorgheni, cu scorul de 2-5 (1-1, 1-1, 0-3).

Pentru echipa brașoveană au marcat Daniel Trancă (asistat de către Peter Balazs și Ede Mihaly), respectiv Cody Fowlie (asistat de către Cody Carlson și Albert Zagidullin).

În ciuda numeroaselor indisponibilități, Corona Brașov a luptat până în ultimul minut.

Acum, „lupii” își vor continua drumul în Campionatul Național al României, unde își vor apăra titlul câștigat sezonul trecut.

Citeste și:  Noutate pe piața muncii: persoanele fizice pot angaja și plăti legal personal pentru activitățile casnice. Prestatorii beneficiază de drepturi pe care le au și angajații