Corona Brașov, joc foarte bun în deplasare. Lupii aduc meciul decisiv al sfertului de finală la Brașov!

Miercuri, 4 martie, Corona Brașov a reușit un joc foarte bun și a învins în deplasare, în repriza suplimentară de prelungiri,  echipa ACSH Gheorgheni în meciul 6 al seriei sfertului de finală al Ligii Erste.

Scor final: ACSH Gheorgheni – Corona Brașov: 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1).

După ce gazdele deschiseseră scorul în prima repriză, în minutul 22’58” Zach Franko (asistat de către Daniel Trancă și Zsombor Molnar) a reușit să egaleze la 1-1.

A fost ultimul gol ale primelor 60 de minute, nici una dintre echipe nu a reușit să câștige în timpul regulamentar.

Astfel, s-a trecut la repriza suplimentară de prelungiri de 20 de minute (echipele jucând 4 vs. 4).

Citeste și:  Târg de carte second-hand pentru copii și părinți, sâmbătă, la Centrul Cultural Apollonia din Brașov

Corona Brașov a reușit să controleze repriza de prelungiri, fiind echipa care a atacat mai mult poarta adversă.
Astfel golul victoriei noastre a venit logic, pe dominarea „lupilor”, după 04’57” din „overtime” Zsombor Molnar (asistat de Jared Brown) a reușit să înscrie, aducând meciul decisiv la Brașov.

Meciul 7 al acestui sfert de finală se va disputa vineri, 06 martie, la Brașov, începând cu ora 18:30.
Echipa câștigătoare va accede în semifinale Ligii Erste.

Brașovenii sunt așteptați la patinoar pentru a susține „lupii” spre victorie.