Corona se menţine pe primul loc şi după meciul cu SR Braşov

Echipa de fotbal Corona Braşov a câştigat cu scorul de 2-1 (2-1) meciul jucat vineri după amiază, pe stadionul Tineretului în compania echipei SR Braşov. Corona a marcat de două ori prin Drăgoi, în minutele 14 şi 16, în vreme ce de la SR Braşov, Firat a redus din handicap în minutul 18.

La finalul partidei, Călin Moldovan şi-a felicitat jucătorii pentru victoria care îi menţine pe primul loc în clasament: „Îi felicit pe băieţi, este o victorie meritată, după un meci aşa cum am prevăzut că va fi, şi anume echilibrat, încrâncenat, un meci care a început foarte bine pentru noi, pentru că am reuşit să facem repede 2-0. Din păcate, am luat foarte repede gol după al doilea gol al nostru, dar spre meritul băieţilor am ştiut să gestionăm foarte bine jocul şi am mai avut în repriza a doua situaţii uriaşe de a marca şi de a ne desprinde decisiv. Chiar dacă nu am marcat, băieţii au reuşit să nu primească gol şi să ne trecem în cont trei puncte importante. Cred că este o victorie izvorâtă din toată energia care a fost înaintea acestui meci, care nu a făcut altceva decât să îi motiveze pe băieţi. Este păcat că înaintea acestui joc, s-a încercat să se manipuleze masa de suporteri braşoveni, suporteri stegari, încercând să ne facă oaia neagră a acestui oraş prin promovarea unor lucruri neadevărate şi care pot fi demontate uşor. Nu suntem oaia neagră, suntem o echipă de fotbal care a fost formată tot pentru Braşov şi pentru binele fotbalului braşovean. Este o echipă a Braşovului care funcţionează, munceşte, joacă şi care până la urmă tot pentru Braşov se luptă în teren. Tot ce ne mai trebuie este înţelepciunea de a se vedea acest lucru şi de a trage toţi, tot spre binele fotbalului din acest oraş”.

Citeste și:  „Anotimpurile” și un show pianistic, la sfârșitul săptămânii, pe scena Operei Brașov