ERSTE LIGA. Meci dificil pentru Corona Brașov. Ghinioanele s-au ținut lanț de ‘lupi’

Al cincilea meci dintre Corona Brașov și HK Gheorgheni din cadrul sferturilor de finală Erste Liga a fost tensionat și datorită prestației brigăzii de arbitri care, în primele două reprize, au luat decizii cel puțin controversate. Scorul a fost deschis de Gheorgheni în min. 11’36’’, după care gazdele au egalat în repriză a două prin Brown (min. 26’32’’). Tot în această parte a meciului, unul dintre jucătorii echipei Brașovului a fost eliminat 4 minute, după ce anterior arbitrii nu sanctionasera o izbire de mantinelă evidență. Cu un om mai puțin, Corona a primit două goluri în prima parte a reprizei a treia, în min. 40’30’’ și 41’25’’. Apoi, Franko a readus speranțele în tabăra Brasovului prin golul înscris în min. 45’36’’. Cu un minut înainte de finalul meciului, Gheorgheni a înscris in poartă goală dar seria golurilor a fost încheiată tot de Franko care a redus din handicap când mai erau 4 secunde de joc. Scor final 3-4 și Gheorgheni conduce in această serie cu 3-2. Următorul meci se va desfășura miercuri, 4 martie, la Gheorgheni.