Fotbaliştii Coronei au terminat la egalitate meciul cu Olimpic Râșnov

Fotbaliştii Coronei au terminat la egalitate, 1-1, la pauză, 0-1, meciul disputat sâmbătă, în deplasare, cu Olimpic Râşnov. Pentru Corona a marcat Cristian Bogdan în minutul 25, în vreme ce pentru gazde a înscris Drugă, în prelungiri.

Antrenorul Coronei, Călin Moldovan a declarat la finalul partdiei că este frustrant să scape victoria, la ultima fază din joc, dar a adăugat că rezultatul este unul echitabil, deoarece şi Rânovul a mai avut câteva ocazii importante pe parcursul partidei. „A fost frustrant să luăm gol la ultima fază din meci, în urma unei execuţii individuale extraordinare, dar dacă este să judecăm corect acest joc, atunci pot spune că rezultatul este echitabil, pentru că şi ei au avut câteva ocazii bune de a marca. După ce la pauză am fost nevoit să fac două schimbări din motive medicale, în partea a doua a jocului nu am mai reuşit să ţinem aşa de bine de minge în terenul lor. Băieţii au făcut un efort extraordinar pentru acest rezultat şi cred că totuşi, una pete alta, ar trebui să fim mulţumiţi şi fair-play pentru că rezultatul este unul corect. Este bine şi că am luat acest punct, am rămas neînvinşi în acest început de campionat şi ne vom pregăti şi mai bine pentru a ne menţine în continuare aşa”.

Citeste și:  Corona Braşov câştigă Campionatul Naţional de hochei pe gheaţă şi realizează o triplă istorică!

Etapa viitoare, Corona va juca pe teren propriu cu AFC Odorheiu Secuiesc.