Handbalistele de la Corona Brașov J3 au câștigat turneul final Valoare al FRH, învingând CSM Galați cu 26-22

Echipa de handbal feminin junioare 3 de la Corona Brașov a cucerit titlul național! Sportivele antrenate de Mihaela Ciubotaru au câștigat finala turneului disputat la Bistrița contra echipei CSM Galați, scor 26-22.

De altfel, echipa Corona a câștigat și două premii individuale la turneul final: Hanelore Dumitru – cea mai bună apărătoare și Raisa Sala – cel mai bun inter dreapta.

În semifinala turneului, Corona Brașov a trecut cu scorul de 30 la 24 de formația Academia Junior Ploiești.

Turneele finale de junioare II Baucem vor avea loc în perioada 7-11 iunie la Brăila, eșalonul Valoare, respectiv la Brașov, sala Metrom, categoria Speranță.

Cele mai bune marcatoare de la Corona : Kiki Andrei, Ester Pakot, Raisa Sala, Hannelore Dumitru, Alexa Banescu, Iulia Negrei, Daria Oros.

Citeste și:  Angajații CFR călători, umiliți de sistemul returo: Chemarea la casierie ca la cutia milei

***

Turneul Final Valoare – Junioare 3

🥇CSM Corona Brașov – CAMPIOANA ROMÂNIEI
🥈CSM Galați – Locul 2
🥉ACS Academia Junior Ploiești – Locul 3

Clasamentul este completat de CSM Ploiești (locul 4), CSM București (locul 5), CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud (locul 6), Grup Școlar Energetic Râmnicu Vâlcea (locul 7), LPS Satu Mare (locul8).