![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2021/09/242479949_2016282605195499_7456584307952324562_n.jpg)
Militarii Batalionului 229 Sprijin Logistic ”CUMIDAVA” din Brașov au parcurs, în data de 23 septembrie, printr-un marș de aproximativ 20 km, traseul Cabana Brădet – Vârful Rențea (1377m) – Cabana Rențea – Vârful Clăbucetul Mic (1382m) – Valea Țigăilor – Valea Doftanei.
Traseul a fost parcurs în condiții meteorologice nefavorabile și temperaturi scăzute având ca scop creșterea capacității de efort fizic și psihic precum și întărirea coeziunii între militari.
foto: Brigada 2 Vânători de Munte „Sarmizegetusa”