Joanna Clarke (echitaţie), cea mai bună sportivă a judeţului Braşov în 2021

Joanna Clarke, multiplă medaliată la Campionatele Balcanice de echitaţie de la Atena, a fost desemnată cel mai bun sportiv al anului 2021 în judeţul Braşov, al categoria seniori/tineret, de Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret (DJST).

Joanna Clarke (CS Ecvestru 163 Plopi) a obţinut argintul cu echipa de tineret-obstacole a României, argint la Grand Prix tineret, câştigând aurul la categoria tineret disciplină obstacole, cu calul RC Lux Vivendi.

Pe locul secund s-a clasat Mihaela Hogaş, podiumul fiind completat de Cosmin Nedelea, ambii patinatori de viteză la CSM Corona Braşov.

La categoria juniori primul loc a fost ocupat de atleta Emma Zach (LPS Braşov).