„Lupii” au egalat seria după o „remontada” de mare echipă: DEAC – Corona „Wolves” Brașov: 5-7 (4-2, 1-4, 0-1)

Duminică, 21.03.2021, echipa brasoveana a intrat pe gheața de la Debrecen pentru a egala la 2-2 seria semifinalei împotriva DEAC.

Meciul a început foarte bine pentru „lupi”, în minutul 01’52” Daniel Trancă deschizând scorul din pasa lui Zoltán Molnár.

Avantajul echipei noastre nu a durat mult, gazdele egalând după un minut.

În minutul 07’59”, „lupii” trec din nou în avantaj prin golul lui Zsombor Molnár, care a primit o pasă excelentă de la Radim Valchar.

Din păcate, spre finalul reprizei gazdele au marcat de două ori și au intrat la vestiare cu scorul de 4-2.

La începutul reprizei a doua, gazdele marchează din nou, ducând scorul la 5-2.

A fost un moment în care probabil puțini fani brașoveni mai credeau că echipa poate reveni în joc.

Și totuși după ce, în minutul 27’07”, Josh McFadden reușește să reducă din diferență cu un gol în inferioritate numerică „lupii” s-au dezlănțuit.

„Lupii”aveau să mai marcheze de trei ori până la finalul reprizei a doua și să treacă în avantaj:

În minutul 31’33” Péter Balázs înscrie fiind asistat de către Huba Bors și Daniel Trancă.

În minutul 32’09 Tomas Klempa înscrie și el, fiind asistat de către Radim Valchar și Zsombor Molnár.

Iar în minutul 39’47” „lupii trec în avantaj prin golul lui Daniel Trancă, care a fost asistat de către Peter Balázs și Zoltán Molnár.

În repriza a treia „lupii ” au jucat foarte inteligent și au reușit să-și conserve avantajul.

Ba chiar au reușit să mai marcheze o dată, în minutul 57’57”, prin Zoltán Molnár (cu poarta goală) care a primit o pasă de la Péter Balázs.

Meciul 5 al seriei este programat la Brașov, astăzi, cu începere de la ora 18:30.