Programul Cupei Mondiale – Qatar 2022

Cupa Mondială de fotbal din Qatar va debuta cu meciul dintre echipa ţării gazdă şi Ecuador, duminică, de la ora 18:00 (ora României), pe Stadionul Al Bayt, în cadrul Grupei A.

Turneul final se va desfăşura în perioada 20 noiembrie-18 decembrie şi se va încheia cu finala, care va fi găzduită de Lusail Stadium.

Programul meciurilor, în ordine cronologică (ora României):
FAZA GRUPELOR
Duminică 20 noiembrie
Qatar – Ecuador (Al Bayt Stadium – Al Khor, 18:00), Grupa A

Luni 21 noiembrie
Anglia – Iran (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 15:00), Grupa B
Senegal – Olanda (Al Thumama Stadium – Doha, 18:00), Grupa A
SUA – Ţara Galilor (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa B

Marţi 22 noiembrie
Argentina – Arabia Saudită (Lusail Stadium – Al Daayen, 12:00), Grupa C
Danemarca – Tunisia (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa D
Mexic – Polonia (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa C
Franţa – Australia (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 21:00), Grupa D

Miercuri 23 noiembrie
Maroc – Croaţia (Al Bayt Stadium – Al Khor, 12:00), Grupa F
Germania – Japonia (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 15:00), Grupa E
Spania – Costa Rica (Al Thumama Stadium – Doha, 18:00), Grupa E
Belgia – Canada (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa F

Joi 24 noiembrie
Elveţia – Camerun (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 12:00), Grupa G
Uruguay – Coreea de Sud (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa H
Portugalia – Ghana (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa H
Brazilia – Serbia (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa G

Citeste și:  Evenimentul comunitar ,,Un Ceai Cald – O Vorbă Bună”, astăzi, în Piața Sfatului din Brașov

Vineri 25 noiembrie
Ţara Galilor – Iran (Ahmad Bin Ali Stadium- Ar-Rayyan, 12:00), Grupa B
Qatar – Senegal (Al Thumama Stadium – Doha, 15:00), Grupa A
Olanda – Ecuador (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 18:00), Grupa A
Anglia – SUA (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00), Grupa B

Sâmbătă 26 noiembrie
Tunisia – Australia (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 12:00), Grupa D
Polonia – Arabia Saudită (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa C
Franţa – Danemarca (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa D
Argentina – Mexic (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa C

Duminică 27 noiembrie
Japonia – Costa Rica (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 12:00), Grupa E
Belgia – Maroc (Al Thumama Stadium – Doha, 15:00), Grupa F
Croaţia – Canada (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 18:00), Grupa F
Spania – Germania (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00), Grupa E

Luni 28 noiembrie
Camerun – Serbia (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 12:00), Grupa G
Coreea de Sud – Ghana (Education City Stadium – Doha, 15:00), Grupa H
Brazilia – Elveţia (Stadium 974 – Doha, 18:00), Grupa G
Portugalia – Uruguay (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa H

Citeste și:  Lansarea albumului de artă «Soleil de l’Est în promovarea picturii brașovene, ieri, azi si mâine»

Marţi 29 noiembrie
Olanda – Qatar (Al Bayt Stadium – Al Khor, 17:00), Grupa A
Ecuador – Senegal (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 17:00), Grupa A
Ţara Galilor – Anglia (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa B
Iran – SUA (Al Thumama Stadium – Doha, 21:00), Grupa B

Miercuri 30 noiembrie
Australia – Danemarca (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 17:00)
Tunisia – Franţa (Education City Stadium – Doha, 17:00)
Polonia – Argentina (Stadium 974 – Doha, 21:00), Grupa C
Arabia Saudită – Mexic (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00), Grupa C

Joi 1 decembrie
Croaţia – Belgia (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 17:00), Grupa F
Canada – Maroc (Al Thumama Stadium – Doha, 17:00), Grupa F
Japonia – Spania (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 21:00), Grupa E
Costa Rica – Germania (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00), Grupa E

Vineri 2 decembrie
Ghana – Uruguay (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 17:00), Grupa H
Coreea de Sud – Portugalia (Education City Stadium – Doha, 17:00), Grupa H
Serbia – Elveţia (Stadium 974 – Doha, 21:00), Grupa G
Camerun – Brazilia (Lusail Stadium- Al Daayen, 21:00), Grupa G

OPTIMILE DE FINALĂ
Sâmbătă 3 decembrie
Meciul 49: A1 – B2 (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 17:00)
Meciul 50: C1 – D2 (Ahmad Bin Ali Stadium – Ar-Rayyan, 21:00)

Duminică 4 decembrie
Meciul 52: D1 – C2 (Al Thumama Stadium – Doha, 17:00)
Meciul 51: B1 – A2 (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00)

Citeste și:  7 din 10 angajați români pun bani din salariu deoparte pentru a-și asigura o plasă de siguranță, dar doar jumătate dintre ei economisesc consecvent

Luni 5 decembrie
Meciul 53: E1 – F2 (Al Janoub Stadium – Al Wakrah, 17:00)
Meciul 54: G1 – H2 (Stadium 974 – Doha, 21:00)

Marţi 6 decembrie
Meciul 55: F1 – E2 (Education City Stadium – Doha, 17:00)
Meciul 56: H1 – G2 (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00)

SFERTURILE DE FINALĂ
Vineri 9 decembrie
Meciul 58: câştigătoarea meciului 53 – câştigătoarea meciului 54 (Education City Stadium – Doha, 17:00)
Meciul 57: câştigătoarea meciului 49 – câştigătoarea meciului 50 (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00)

Sâmbătă 10 decembrie
Meciul 60: câştigătoarea meciului 55 – câştigătoarea meciului 56 (Al Thumama Stadium – Doha, 17:00)
Meciul 59: câştigătoarea meciului 51 – câştigătoarea meciului 52 (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00)

SEMIFINALE
Marţi 13 decembrie
Meciul 61: câştigătoarea meciului 57 – câştigătoarea meciului 58 (Lusail Stadium – Al Daayen, 21:00)
Miercuri 14 decembrie
Meciul 62: câştigătoarea meciului 59 – câştigătoarea meciului 60 (Al Bayt Stadium – Al Khor, 21:00)

FINALA MICĂ
Sâmbătă 17 decembrie
Meciul 63: învinsă meci 61 – învinsă meci 62 (Khalifa International Stadium – Ar-Rayyan, 17:00)

FINALA
Duminică 18 decembrie
Meciul 64: câştigătoarea meciului 61 – câştigătoarea meciului 62 (Lusail Stadium – Al Daayen, 17:00).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.