Programul lunii octombrie la Teatrul Sică Alexandrescu

Programul lunii octombrie – 2020, Teatrul ,,Sică Alexandrescu”, Brașov

1 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Un bilet spre fericire  de Spiró György
Regia artistică: Diana Lupescu, Scenografia: Luana Drăgoiescu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

2 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – 20 de minute cu îngerul  de Alexandr Vampilov
Regia artistică: Răzvan Marinescu, Scenografia: Mirona Faloba
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

3 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Mincinosul  de Carlo Goldoni
Regia artistică: Vasile Nedelcu, Scenografia: Andra Bădulescu Vișniec
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

4 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Grădinile groazei  de Daniel CALL
Regia artistică: Dan Vasile, Scenografia: Ivan Cristian
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

8 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Portugalia – de Zoltan Egressy
Regia artistică: Sorin Militaru, Scenografia: Alina Herescu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

Citeste și:  Lansarea albumului de artă «Soleil de l’Est în promovarea picturii brașovene, ieri, azi si mâine»

9 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Fanteziile sexuale ale soţului meu aproape că m-au înnebunit  de John Tobias
Regia artistică: Puiu Şerban, Scenografia: Mihai Mădescu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

10 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Prins în plasă  de Ray Cooney
Regia artistică: Cristian Ioan, Scenografia: Alexandra Dumitru
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

11 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Moartea accidentală a unui anarhist – de Dario Fo
Regia artistică: Claudiu Goga, Scenografia: Luana Drăgoiescu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

15 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Mincinosul  de Carlo Goldoni
Regia artistică: Vasile Nedelcu, Scenografia: Andra Bădulescu Vișniec
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

Citeste și:  18 scurtmetraje de animație vor fi proiectate vineri, la Centrul Cultural Reduta

16 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Grădinile groazei  de Daniel CALL
Regia artistică: Dan Vasile, Scenografia: Ivan Cristian
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

17 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Portugalia – de Zoltan Egressy
Regia artistică: Sorin Militaru, Scenografia: Alina Herescu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

18 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Prins în plasă  de Ray Cooney
Regia artistică: Cristian Ioan, Scenografia: Alexandra Dumitru
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

22 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Dosarul Brâncoveanu – de Laurențiu Blaga și Adrian Iclenzan
Regia artistică și cenografia: Mihai Lungeanu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

Citeste și:  18 scurtmetraje de animație vor fi proiectate vineri, la Centrul Cultural Reduta

24 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – 20 de minute cu îngerul  de Alexandr Vampilov
Regia artistică: Răzvan Marinescu, Scenografia: Mirona Faloba
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

25 OCTOMBRIE 2020
Ora 19.00 – Un bilet spre fericire  de Spiró György
Regia artistică: Diana Lupescu, Scenografia: Luana Drăgoiescu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

30 OCTOMBRIE 2020 – Avantpremieră
Ora 19.00 – Electronic City  de Falk Richter
Regia artistică: Dragoș Alexandru Mușoiu, Scenografia: Oana Micu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

31 OCTOMBRIE 2020 – Premieră
Ora 19.00 – Electronic City  de Falk Richter
Regia artistică: Dragoș Alexandru Mușoiu, Scenografia: Oana Micu
Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov  Sala Mare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.