SR Braşov se califică în turul 4 al Cupei României

Echipa suporterilor, din liga a treia, a eliminat pe FC Braşov, din liga a doua. Stegarii au învins cu 1-0, după golul marcat de portarul Bogdan Căucă, în minutul 86, din lovitură liberă perfect plasată, de la aproape 20 de metri, notează Radio România Brașov.

Potrivit sursei citate, meciul a fost unul echilibrat, uşor dominat, însă, de SR Braşov, care a ratat trei ocazii importante, prin Cenk, de două ori şi Răchişan. Oaspeții din această seară au ratat o ocazie în minutul 61, dar şutul lui Roşu din lovitură liberă a fost scos de Căucă, eroul confruntării.

La partidă au asistat şi aproximativ 500 de fani ai galben-negrilor, care şi-au susținut formația pe tot parcursul meciului, mai scrie sursa citată.

Citeste și:  Profesori brașoveni premiați de elevi