![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2020/08/accident-4.jpg)
Drumul Național 10 a fost spălat cu bere în această dimineață după ce zeci de navete cu bere s-au răsturnat din remorca unui TIR.
Se pare că încărcătura nu a fost echilibrată, iar la ieșirea dintr-un viraj marfa a făcut balans și s-a prăbușit pe carosabil, în localitatea Sita Buzăului.
O bandă de circulație este blocată în acest moment.
Angajații DRDP Brașov sunt la fața loculu și intervin pentru îndepărtarea cioburilor și spălarea carosabilului. În zonă se circulă alternativ pe o singură bandă.
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2020/08/accident-1-3.jpg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2020/08/accident-2-2.jpg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2020/08/accident-3-1.jpg)