Turris Turnu Măgurele a învins Politehnica Timișoara, într-un meci din Liga a doua

Turris Turnu Măgurele a învins, sâmbătă, echipa Politehnica Timișoara, cu scorul de 2-0, în etapa a șasea din Liga 2.

În minutul 52, Turris Turnu Măgurele a deschis scorul, prin golul lui Silviu Pană, marcat dintr-o lovitură liberă de la 17 metri. Bud marchează al doilea gol al partidei, în minutul 90+1.

Echipele de start:
Turris T. Măgurele: Duţu – Călinţaru, Pîrvulescu, Ispas, Mitrea – Acolatse, Pană – Voicu, Haită, Buleică -Turkovic
Politehnica Timișoara: Murariu – Jurj, Mera, Scutaru, Cherecheş – Coadă, Vasile – Trip, Ignea, Schieb – Axente

Turris Turnu Măgurele este lider în clasamentul Ligii 2, în timp ce Politehnica Timișoara ocupă locul al șaptesprezecelea.

Citeste și:  Raliul Harghitei powered by Toyota deschide sezonul național de raliuri pentru al doilea an consecutiv