Apollonia Folk Festival, în weekend, la Brașov. Nicu Alifantis, Mircea Vintilă și Berti Barbera urcă pe scenă

Piața Sfântul Ioan din Brașov va găzdui, în perioada 25–27 iulie, „Apollonia Folk Festival”, un eveniment dedicat iubitorilor de muzică folk, cu recitaluri, teatru pentru copii și târg de meșteșugari, potrivit Radio România Brașov FM.

Programul începe sâmbătă, 25 iulie, de la ora 11:00, cu târgul de meșteșugari, deschis până la ora 22:00. De la ora 17:30, Teatrul Arlechino va prezenta spectacolul „Scufița Roșie”, iar seara vor avea loc concertele susținute de Adrian Ivanițchi, de la ora 19:00, și Nicu Alifantis & Zanncepe, de la ora 20:00.

Duminică, 26 iulie, publicul este așteptat de la ora 19:00 la concertul Florin Săsărman & David Dody Gabriel, urmat, de la ora 20:00, de Emeric Imre Trio.

Citeste și:  DRDP Brașov, după tragedia de pe DN7: Sectorul nu era considerat cu risc de căderi de pietre

Ultima zi a festivalului, luni, 27 iulie, include din nou târgul de meșteșugari, în intervalul 11:00–22:00. Seara, de la ora 19:00, va urca pe scenă Mircea Vintilă, iar de la ora 20:00, Berti Barbera & Nicu Patoi.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.