Aur european pentru România la tenis de masă U21. Iulian Chirița și Anna Hursey câștigă proba de dublu mixt

România a urcat în premieră pe prima treaptă a podiumului la Campionatul European U21 de tenis de masă, după ce perechea formată din Iulian Chirița și Anna Hursey a cucerit medaliile de aur în proba de dublu mixt.

Cei doi sportivi, vicecampioni mondiali U19 en titre și favoriți principali ai competiției, au avut un parcurs solid și s-au impus în finală în fața perechii germane formate din Wim Verdonschot și Josephina Neumann.

Performanța marchează un rezultat de referință pentru tenisul de masă românesc la nivel U21, confirmând forma bună a sportivilor în competițiile internaționale și potențialul generației tinere.

Succesul de la Europeanul U21 consolidează poziția României în elita continentală a sportului și aduce o nouă medalie de aur într-o competiție de prestigiu.

Citeste și:  Secția de karting a Clubului Olimpic Cetate Râșnov și-a început activitatea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.