Campionatul Național U16: Steaua București – Corona Brașov 4-5

Pe 1 decembrie, tinerii hocheiști sub 16 ani ai clubului Corona Brașov au repurtat o victorie (în prelungiri) – în deplasare – în fața echipei Steaua București, reușind să-și adjudece două puncte.

Prima repriză s-a încheiat la egalitate, 1-1, golul echipei din Brașov fiind marcat de către atacantul Alpar Kovacs (asistat de către Ioan Băcilă).

Repriza a doua a fost adjudecată de către echipa gazdă, care a reușit să marcheze trei goluri, față de doar un gol al echipei noastre (marcat de către Elod Kovacs – asistat de către Eugen Butuc).

Scorul după două reprize: 4-2 în favoarea echipei Steaua București.

În repriza a treia Corona a reușit să remonteze diferența de pe tabela de marcaj prin două goluri marcate de către Timotei Coman și Tudor Nechita (neasistați).

Citeste și:  Raliul Harghitei powered by Toyota deschide sezonul național de raliuri pentru al doilea an consecutiv

În repriza suplimentară, tinerii hocheiști ai Brașovului au reușit să-și asigure două puncte prin reușita lui Ioan Băcilă (asistat de către Alpar Kovacs).
Golul victoriei a fost marcat în minutul 1’26” al prelungirilor, în superioritate numerică.