Circulaţie restricţionată pe o bandă pe DN1, la ieșirea din Predeal

Începând de luni, 20 septembrie 2021, circulația va fi restricționată pe o bandă pe DN1, la ieșirea din Predeal, în zona pasajului de peste calea ferată. Măsura este necesară pentru efectuarea lucrărilor de refacere a structurii rutiere de pe pod iar traficul va fi dirijat de semafoare. Reprezentanţii DRDP Braşov preconizează că lucrarea va dura aproximativ o lună dar se poate prelungi în funcție de condițiile meteo.

 Pentru cei care vor circula între București și Brașov și doresc să evite zona lucrărilor există rute alternative:

– DN1A – Ploiești Vălenii de Munte – Cheia – Săcele – Brașov

– DN73 – Pitești – Câmpulung – Bran – Brașov

Citeste și:  Campania națională „APA NU IARTĂ! AI GRIJĂ!” avertizează asupra riscului de înec în sezonul estival

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.