Crește numărul de decese COVID-19: Victimele sufereau și de alte afecțiuni

Grupul de comunicare Strategică anunță, în baza datelor INSP, încă 3 decese din cauza COVID-19, în România.

Cele trei victime suferau și de alte afecțiuni.

Bilanțul morților ajunge la 1.308

„Informare de presa

Sursă: INSP

Deces 1306

Bărbat, 67 ani, județ Bacău.

Dată confirmare: 06.05.2020.

Dată deces: 05.06.2020.

Comorbidități: boala cardiaca.

Deces nr 1307

Bărbat, 51 ani, județ Ilfov.

Dată confirmării: 16.05.2020.

Dată deces: 04.06.2020.

Comorbidități: obezitate, boala cardiovasculara, sdr hepatocitoliza.

Deces nr 1308

Bărbat, 85 ani, București.

Dată confirmării: 27.05.2020.

Dată deces: 04.06.2020.

Comorbidități: ICC clasa II-III NYHA, BRD complet, insuficienta aortica, Insuficienta mitrala, DZ tip II”, transmite Grupul de comunicare Strategică.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.