Rapid București, victorie cu SCM Buzău 3-2

Rapid București s-a impus, duminică, în fața echipei SCM Buzău, cu scorul de 3-2, în a opta etapă din Liga 2, potrivit mediafax.

SCM Buzău a deschis scorul, în minutul 10, prin golul marcat de Huiban care a finalizat o deviere cu capul a lui Alexandru. În minutul 18, Hlistei a readus egalitatea pe tabela de marcaj. SCM Buzău a trecut iar în avantaj la începutul celei de-a doua reprize, când, în minutul 52, Munteanu a profitat de o degajare lungă a propriului portar, a depăşit doi fundaşi şi a finalizat din faţa lui Tătaru. Avantajul buzoienilor nu a durat mult, Drăghiceanu egalând în minutul 58. Golul lui Sefer, din minutul 78, a adus victoria rapidiștilor.

Citeste și:  Vlad Covaliu a devenit campion mondial la sabie la juniori! Performanţă remarcabilă în Arabia Saudită

Echipele folosite:
Rapid: Al. Tătaru – I. Voicu, Bonnin, Mallo, Oanea – Jorza, R. Lazăr, Djuric (Drăghiceanu 54′) – Sefer, Roskopf (Labeau 66′), Hlistei (Goge 80′)
SCM Gloria: R. Stoian – Gîţ (Catană 72′), Candrea, M. Ioniţă, Nedelea – Luptak, Balgiu (Andr. Enescu 88′) – Tucaliuc, Val. Munteanu, Val. Alexandru – Huiban (Chipirliu 69′)

În următoarea etapă, Rapid va evolua împotriva lui Metaloglobus, iar SCM Buzău va întâlni Concordia Chiajna.