![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/schi-31.jpeg)
Din cauza condițiilor nefavorabile (temperaturi de 20 de grade în masivul Postavarul), pârtiile nu mai prezintă condiții optime pentru schi și snowboard, astfel ca astăzi a fost ultima zi din acest sezon. Având în vedere ca finalul de sezon era estimat pentru 7 aprilie, Primăria Brasov ia în calcul reportarea punctelor rămase pe skipass-uri pentru sezonul următor, sens în care va înainta Consiliului Local această propunere.
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/schi-3111-628x628.jpeg)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/schi31-353x628.jpeg)