SR Braşov merge mai departe în Cupa României. Kids Tâmpa a fost eliminată!

SR Braşov a câştigat categoric derby-ul Țării Bârsei.

În prima fază a Cupei României, stegarii au întâlnit pe Olimpic Cetate Râşnov. SR Braşov s-a impus fără emoții, scor 4-0, 2-0 la pauză.

Au marcat: Carlo Danciu, Dragoș Sandu, Marius Savu şi goalkeeper-ul Bogdan Căucă. Acesta a punctat la ultima fază a meciului din lovitură liberă, de la aproape 20 de metri.

În aceeaşi fază a competiției, ACS Kids Tâmpa Braşov a fost eliminată, dramatic, de KSE Tg. Secuiesc. Scorul a fost 0-0 după 90 de minute. Când toată lumea aştepta penalty-urile, golul oaspeților a venit în minutul 119. Kids a evoluat în inferioritate din minutul 107, atunci când Nechita a fost eliminat.

Citeste și:  11 persoane reținute după percheziții DIICOT: Lideri și membri ai unor grupuri infracționale, printre care 4 funcționari