![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2021/03/poiana-schi.jpg)
Iubitorii sporturilor de iarnă, încă se mai pot bucura, din plin, de zăpadă. Se schiază și astăzi, 7 martie 2021, în condiții foarte bune, pe pârtiile din Poiana Brașov și Masivul Postăvarul.
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2021/03/poianaaa-coada.jpg)
Turiștii vor să profite din plin de zăpada care este numai bună pentru schiat. La baza partiei s-au format cozi încă de la primele ore ale dimineţii. Iubitorii sporturilor de iarnă așteaptă în jur de 40-50 de minute pentru a se putea urca în telegondolă. Condițiile de schi în Poiana Brașov sunt foarte bune.
Functionează : Telegondola, Telecabinele Capra Neagra si Kanzel, Telescaunul Ruia , Teleschiurile, Ruia, Stadion, Bradul si Snowpark Bradul. Fara Lupului jos!
La ora 10.00 în Poiana Braşov se înregistrau -3 grade Celsius.