Cupa României la înot: Alexandra Dobrin, 6 medalii pentru Corona Brașov

Cupa României la înot pentru Seniori, Tineret și Juniori s-a desfășurat între 1 și 4 iunie la Târgoviște și a reunit cei mai buni sportivi din țară. 62 de cluburi din România și-au trimis reprezentanții la întrecere, iar ținuta competiției a fost una ridicată, înregistrându-se rezultate excelente.

În contextul unui concurs puternic, Corona Brașov a reușit să își adjudece 6 medalii valoroase, în probelor seniorilor, prin Alexandra Dobrin!

Sportiva Coronei s-a impus în probele ei favorite, 200m mixt și 400m mixt și a câștigat medaliile de argint în probele de 200m spate, 200m bras și 200m liber. În proba de 200m fluture și-a adjudecat bronzul.

• 100m spate: 01:05:51 (locul 4)
Citeste și:  CFR Călători: Nicio anulare a trenurilor din cauza lipsei de personal sau de material rulant!

Sportiva noastră și-a confirmat valoarea, din nou, la această manifestare importantă, câștigând Cupa pentru locul  2 la OPEN feminin. Pe prima poziție s-a situat Bianca Costea.

Alexandra este pregătită de o echipă multidisciplinară, formată din antrenorul Remus Dragomir și prof. univ. dr. Silviu Cioroiu, antrenor maestru și medic.

Clubul Sportiv Municipal Corona Brașov a fost prezent la competiție cu un lot de 7 sportivi, însoțiți de antrenorii Alina Hristov și Remus Dragomir.

Sportivii clubului nostru au avut clasări bune și majoritatea au reușit să își depășească recordurile personale. Cele mai bune rezultate au fost obținute de: