Croaţia – Franţa 1-1. Remiză spectaculoasă în reeditarea ultimei finalei de Campionat Mondial

Campioana mondială en-titre, Franţa a remizat 1-1, în faţa vicecampioanei, Croaţia, în UEFA Nations League. Cele două au făcut o partidă spectaculoasă, chiar dacă nu au folosit cea mai bună garnitură, din primul minut.

Prima repriză a fost mai săracă din punctul de vedere al ocaziilor de poartă. A fost câte o ocazie mare de fiecare parte, croaţii au ratat în minutul 17, prin Budimir, în timp ce Diaby a fost oprit de Livakovic să deschidă scorul.

În partea a doua ”Les Bleus” au deschis repede scorul prin Rabiot, care l-a învins pe portarul Croaţiei cu un şut plasat, în minutul 52. Croaţia a egalat în minutul 83, dintr-un penalty acordat de VAR, după ce iniţial fusese semnalat un offside de la margine. Kramaric a transformat lovitura de la 11 metri fără probleme şi a stabilit scorul final al partidei.

Citeste și:  Kärcher a curățat Teatrul Sică Alexandrescu și Piața Sfatului din Brașov

Marți, posturile Prima Sport transmit următoarele partide din UEFA Nations League:

Ora 19:00 Finlanda – Muntenegru – Prima Sport 1
Ora 21:45 Germania – Anglia – Prima Sport 1
21:45 Italia – Ungaria – Prima Sport 2
21:45 Lituania – Turcia – Prima Sport 3
01:05 Bosnia – Romania – PREMIERA – Prima Sport 1