Echipa de junioare 3 a Coronei este campioană națională!

Campionatul național de handbal al junioarelor 3 s-a încheiat cu victoria Coronei Brașov! Medalia de aur a revenit Coronei, după un campionat în care a terminat pe primul loc în grupă și, apoi, a învins în toate meciurile din Turneul Final Valoare!

Parcursul excelent al Coronei Brașov J3 se poate cuantifica, numeric, în 12 victorii din 12 jocuri în grupa geografică, 10 victorii din 10 jocuri în Grupa Valoare și 5 victorii din 5 meciuri la Turneul Final!

În finala Campionatului Național Corona a jucat cu CSM Slatina, pe care a învins-o cu 43:31. Pentru Corona au marcat: Denisa Lache 6 goluri, Ana Maria Șerban 10, Raisa Dumitru 1, Andreea Fejer 9, Maia Andrei 4, Denisa Aron 6, Valentina Manea 2, Antonia Mosor 5.

Citeste și:  Craft Show. Ateliere demonstrative de meșteșuguri casnice - țesut și cusut, la Brașov

Clasamentul final al Campionatului Național J3 la handbal feminin este următorul: Locul 1: Corona Brașov

Locul 2: CSM Slatina

Locul 3: CSS Bacău

Ana Maria Șerban a obținut titlul de MVP al Turneului Final Valoare, iar în echipa turneului au fost alese Ana Maria Șerban – inter stânga și Ana Totoescu – portar.

Antrenoarea Mihaela Adam este cea care a format echipa și a reușit să aducă la Brașov medalia de aur și trofeul Campionatului Național. Din staff-ul echipei au făcut parte Adrian Băluț – antrenor,  Robert Hegedus, maseur – Alina Teslărașu – antrenor coordonator al secției de copii și juniori, Mircea Cucuian – manager sportiv, Radu Miclăuș – director.

Citeste și:  Românii din Spania trimit bani, transferă expertiză și atitudine sănătoasă și nu-și pierd încrederea în țara natală