![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2024/03/WhatsApp-Image-2024-03-19-at-11.40.51_9b2176ea.jpg)
În perioada 21-23 și 25 martie 2024, în intervalul orar 10.00-16.00, spațiul aerian al orașului Brașov va fi survolat de aeronave aparținând forțelor aeriene din cadrul Ministerului Apărării Naționale.
Activitățile de survol sunt planificate pentru deschiderea oficială a Săptămânii Internaționale a Studenților ce va avea loc în data de 25 martie 2024. În cadrul evenimentului care se va desfășura în perioada 25-29 martie 2024, vor participa studenți din Austria, Belgia, Bulgaria, Franța, Letonia, Polonia, Portugalia, Slovacia, Marea Britanie și Statele Unite ale Americii.