Ilie Bolojan mulțumește românilor pentru un scrutin corect și transparent

Președintele interimar Ilie Bolojan a transmis un mesaj de mulțumire după încheierea scrutinului, evidențiind eforturile comune care au făcut posibilă organizarea unor alegeri corecte, transparente și libere. Într-o postare publicată pe Facebook, Bolojan a subliniat importanța colaborării între instituții și participarea activă a cetățenilor.

„Mulțumesc tuturor celor care au contribuit la buna desfășurare a acestui scrutin – autorităților electorale, observatorilor, forțelor de ordine, personalului administrativ și fiecărui român care a ales să se prezinte la vot. Prin efortul și implicarea dumneavoastră, am reușit să organizăm alegeri libere, corecte și transparente”, a scris Bolojan pe Facebook.

Potrivit acestuia, „într-o perioadă în care încrederea cetățenilor în instituții este pusă la încercare, acest exercițiu democratic este o dovadă clară că România funcționează și că atunci când ne asumăm responsabilitatea cu seriozitate și bună credință, putem oferi cetățenilor motive de încredere”.

Citeste și:  PSD respinge rotația guvernării propusă de USR: „România are nevoie de stabilitate”

„Fiecare alegere bine organizată ne apropie mai mult de o societate în care cetățeanul simte că vocea lui contează, că este respectat și că statul lucrează în slujba lui. În numele instituției pe care o reprezint, dar mai ales în calitate de român, vă mulțumesc tuturor celor care ați făcut posibil acest lucru”, a transmis Ilie Bolojan.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.