Manchester United a spulberat Chelsea 4-0, în prima etapă din Premier League

Manchester United s-a impus, duminică, cu scorul de 4-0, în fața lui Chelsea, în prima etapă din Premier League, potrivit Mediafax.

În minutul 18, Rashford a transformat un penalty, punând Manchester United în avantaj pe tabela de marcaj. În minutul 65, Martial a înscris al doilea gol pentru Manchester United, iar două minute mai târziu, Rashford a dus scorul la 3-0. James a marcat un gol, în minutul 82, ducând scorul la 4-0.

Echipele de start:

Manchester United: de Gea – Shaw, Lindelof, Maguire, Wan-Bissaka – Pogba, McTominay – Martial, Lingard (Mata 86), Pereira (James 74) – Rashford (Greenwood 86)

Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta, Christensen, Zourna, Emerson – Jorginho (Kante 73), Kovacic – Pedro, Mount, Barkley (Pulisic 58) – Abraham (Giroud 66)

În următoarea etapă din Premier League, Manchester United se va întâlni cu Wolves, iar Chelsea se va înfrunta cu Leicester.