![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2021/01/invalid-1.png)
Un bărbat din Prejmer este un adevărat exemplu pentru întreaga comunitate. Deși are ambele picioare amputate și este imobilizat într-un căruț, omul nu s-a lăsat și, la primele ore ale dimineții, a ieșit să-și curețe trotuarul de zăpadă.
Chiar dacă recunoaște că este mai dificil din scaunul de invalid, bărbatul spune că munca l-a ajutat să se mențină cu moralul ridicat.
În tot acest timp, trotuarele caselor vecinilor stăteau acoperite cu stratul gros de zăpadă.
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2021/01/invalid.png)
![](https://brasovstiri.ro/wp-content/uploads/2021/01/invalid-2.png)